![Photobucket](http://i172.photobucket.com/albums/w25/listgirl/Project365/327_20091123-IMG_1116_600_journal.jpg)
Two dollars. Exactly.
Now it's become a game between the cashier Stephanie and me. For my food to be $2.00 including tax, that means I have to get 0.32 lb of food. I try to do this every time. And most days, Stephanie will say, "Two dollars", and we both laugh. Then she hands me the receipt.
I know you'll want to join us at the Digi Dares this week and scrap a page. Why?
![](http://img.photobucket.com/albums/v242/KarstensMommy/retrorevival-preview-thedigidares.jpg)
Because, you get this gorgeous kit, Retro Revival, exclusive to the Digi Dares, made by Digi Dare designers, for free! It's our THREE year anniversary (Dare #156!) and we're giving you this kit if you do a layout for Dare #156 and link us up to your layout on the Digi Dares site before this Thursday night 11:59pm Eastern time. If you look closely, there's a template by me in there, along with some solid papers.
Here's my layout for the Dare.
![Photobucket](http://i172.photobucket.com/albums/w25/listgirl/20091119_Dare156_Trifecta_600.jpg)
Full credits at the Dare site. Check out the details and submit your page!
That's hilarious about your $2 breakfasts! That's pretty cool how you average that! Haha!
ReplyDeleteMy breakfast:
ReplyDeletecorn 0.26
butter 0.125
oil/salt negligible
coke 0.33
Total: US$0.71
It's substantially more when I have pomegranate juice which I will start up again next week. Probably an extra 0.50.
funny - most of the time $2,-
ReplyDeleteand a fantastic page!
$2.00 breakfast..hahahahaha
ReplyDeleteWe all need little games to play, don't we? One of my games is to order off the dollar menu at Wendy's for all 6 members of my family. The cashier just laughs. Sunday lunch at Wendy's for 6 people = $14.33
I'm thinking about the Dare..love that kit!
Lol, look like you succeeds most of the time! Fun game. =)
ReplyDeleteNice LO, love the colors and the shapes you've used. And the kit is wonderful!